مسابقه کتابخوانی آیین انقلاب


مقدمه

امام خمینی (س)، اندیشمندی زمان شناس و روشن بین در اندیشه و عمل بود که منادی اسلام زنده و منشأ تحولی شگفت انگیز شد. او که در همه لحظه ‏های تلخ و شیرین انقلاب در کنار مردم حضور داشت، با آزاد کردن نیروهای معجزه گر درونی جامعه، شگفتی ساز دوران شد و عنان سرنوشت ملتی بزرگ را به دست خود او سپرد تا شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" تحقق یابد.

شناخت ماهیت انقلاب اسلامی از منظر امام خمینی از آنرو اهمیت می یابد که امام در وصیتنامه خویش می فرماید: «بی تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است».(صحیفه امام؛ ج21، ص404)

 منبع این مسابقه مجموعه دو جلدی کتاب "آیین انقلاب اسلامی" است. بسیاری از مطالب این کتاب برگرفته از سخنرانیهای امام خمینی است که برای توده مردم ایراد شده است. امام در این سخنان به فراخور موقعیت و نیازهای روز عمیقترین مسائل اعتقادی و سیاسی را در عباراتی ساده و قابل فهم عموم بیان نموده ‏اند.

اینک برآنیم تا با آشنا کردن نسل امروز و فردا با این اندیشه، از آرمانهای انقلاب پاسداری نماییم. بدین منظور در ایام بیست و هشتمین سالگرد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (س) معاونت فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام(س) با همکاری پرتال امام خمینی مسابقه کتابخوانی "آیین انقلاب اسلامی" را برگزار می کند.

شرایط مسابقه

 سوالات مسابقه، گزیده هایی ازمجموعه دو جلدی کتاب "آیین انقلاب اسلامی"که به تدریج در پرتال و تلگرام امام خمینی منتشر شده است و بصورت  جزوه آئین انقلاب اسلامی   در اختیار ثبت نام کنندگان از طریق سامانه قرار می گیرد. شرکت در این مسابقه برای عموم آزاد است.مشاهده متن کامل کتابهای:   آیین انقلاب اسلامی جلد 1 و  آیین انقلاب اسلامی جلد 2

توجه : بنا به درخواست علاقمندان زمان این مسابقه تا تاریخ 96/5/1تمدید شد


کاربر گرامی :

این مسابقه غیر فعال است و امکان شرکت در آن وجود ندارد